tumblr nedir? tumblr ne demek? tumblr anlamı ve tumblr hakkında bilgi

tumblr nedir? tumblr ne demektir?

tumblr nedir tumblr ne demek tumblr hakkında bilgi tumblr anlamı
tumblr

tumblr nedir?

Tumblr en eski ve popüler sosyal ağlardan birisidir. Tumblr çoğunlukla fotoğraf paylaşımı için kullanılır. Şuan için tumblr 'da yaklaşık elliüç milyara yakın gönderi, yüzonbeş milyon blog vardır. Tumblr genellikle gençler tarafından kullanılır.

tumblr ne demektir?

Tumblr 2007'nin Şubat ayında David Karp tarafından kurulmuş olunup günümüz itibariyle 20 mayıs 2013 tarihinde Yahoo tarafından satın alınmıştır. sadece amerika birleşik Devletleri kullanıcıları 13.4 milyondur. Tumblr diğer sosyal paylaşım siteleri ile senkronize bir halde çalıştığı için en favoriler arasında yer alıyor.

tumblr nasıl kullanılır?

Tumblr çok basit ve işlevsel bir arayüze sahip olduğu için kullanımı da gayet anlaşılırdır. Tumblr kullanmak için öncelike bir tumblr hesabı açmanız gerekiyor. Tumblr hesabı oluşturmak için tumblr anasayfasını kullanabilirsiniz. Tumblr da iki önemli durum var bunlardan birisi "like" ve birisi de "reblog" isimlerinden de anlaşılabileceği gibi beğendiğiniz gönderi veya gönderileri kendi blogunuzda yayınlayabilirsiniz ve bunu "reblog" aracılığıyla yapabilirsiniz. diğeri ise bir gönderiyi beğenmenizi sağlayan bir buton "like".

Tumblr Blog Özellikleri

Tumblr blog kullanıyorsanız blogunuzu istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz. Kendi tumblr temanızı yaratabilir, kendi kodlarınızı kendiniz yazabilir veya hazır olan temaları blogunuza uygulayabilirsiniz. tumblr sosyal paylaşım sitesi günümüz gençlerinin vazgeçilmezleri arasında.

ÜYE GİRİŞİ YAPMADINIZ
Lütfen doğum gününüzü seçiniz. Kayıt için 7 yaşından büyük olmanız gerekir.