Whatsapp nedir? Whatsapp ne demek? Whatsapp anlamı ve Whatsapp hakkında bilgi

Whatsapp nedir? Whatsapp ne demektir?

Whatsapp nedir Whatsapp ne demek Whatsapp hakkında bilgi Whatsapp anlamı
Whatsapp

What's up nedir?

Bilgisayardan bilgisayara mesajlaşma programlarına mobil telefonlardan mobil telefonlara mesajlaşma yazılımlarına doğru geçiş gerçekleşti. Whatsapp messenger türü bir mobil cihazdan mobil cihaza yönelik mesajlaşma programıdır. Mobil operatörlerin sms gelirlerini büyük ölçüde düşüren bu program internet üzerinden çok küçük ve ucuz veri transferleri ile mobil cihazlar arasında mesajlaşmayı sağlamaktadır.

Whatsapp nasıl çalışır?

Whatssap'ın diğer mesajlaşma yazılımlarından ayrıldığı temel nokta sanal bir arkadaş listesi yerine telefonun kendi rehberini kullanmasıdır. diğer yandan program telefonda sürekli açık şekilde çalışıyor. eğer program kapalı bile olsa ya da anlık bildirimler kapatılmış bile olsa mesajlar sunucularda depolanır ve alıcıya uygun zamanda iletilir.

Whatsapp hangi cihazlarda kullanılır?

Iphone, Blackberry, Android, Nokia başta olmak üzere çok nedir?">pek çok mobil platformda ve java destekleyen cep telefonlarında whatsapp desteği bulunmaktadır. Whatsapp yüklemek için orjinal sitesinden, sahibi olduğunuz mobil cihazın yükleme sayfasına nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirisniz.

Whatsapp ücretli midir?

Whatsapp uygulaması ilk yüklemede ücretsizdir. ancak uygulama aslında ücretlidir. İlk bir sene deneme süresi olarak ücretsiz olarak kullanabilen whatsapp, deneme süresi sonunda 0,99 dolar gibi bir yıllık yenileme ücreti ile bir yıl kullanılabilir.

Whatsapp nasıl kullanılır?

Whatsapp uygulamasını mobil cihazınıza indirip yükledikten sonra program size cep telefonu numaranızı soracak ve size göndereceği onay sms'i ile doğrulayacaktır. Ardından telefon rehberinizde bulunan tüm kişilerin kontrol eden program, sizin gibi whatsapp kullanan arkadaşlarınızın listesini size gösterecektir. artık bu listede bulunan Whatsapp kullanıcısı arkadaşlarınız ile dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, resim, müzik, video ve dosya gönderebilirsiniz. video veya müzik gibi büyük boyutlu dosya gönderirken mobil operatörlerin internet ücretlendirmelerine ve sahip olduğunuz internet paketinin ücretlendirmesine ve kotasına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

ÜYE GİRİŞİ YAPMADINIZ
Lütfen doğum gününüzü seçiniz. Kayıt için 7 yaşından büyük olmanız gerekir.